cafe asia Cafe Asia Lamb & Chicken Sheekh Kebab Selection
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1038kj (249 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1038kj (249 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 17.6g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 17.6g |
| Saturated Fat | 5.8g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 47.15447154471544% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 47.2% |
| Saturated Fat Value | 5.8g |
| Score | 5 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 1.4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tendre Et Plus… Extra Tendre (Similarity score: 14.42)
- Herbes De La Conca Paté Vegetal De Shiitake Con Agar Agar (Similarity score: 15.49)
- Paté Vegetal De Shitake Con Agar Agar (Similarity score: 15.49)
- Chiron Hachés De Boeuf À L'oignon (Similarity score: 19.45)
- Armenian Yogurt Dip (Similarity score: 23.08)
- Mild Classic Chevre Fresh Crumbled Goat Cheese, Mild (Similarity score: 24.24)
- Cuisses De Poulet (Similarity score: 24.34)
- Market Pantry Ice Cream, Butter Pecan (Similarity score: 24.38)
- Isla Mondial Saucisses Hot Dog (Similarity score: 24.49)
- Mozzarelle Senza Lattosio (Similarity score: 25.01)
- Rana Girasoli Pollo E Rosmarino (Similarity score: 25.05)
- U Poitrine De Porc Tranchée Barbecue (Similarity score: 26.13)
- Lovilio Mozzarella (Similarity score: 26.22)
- Hacendado Crepes (Similarity score: 26.26)
- Bio Mozarella (Similarity score: 26.83)