Paté vegetal de shitake con agar agar
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1038kj (249 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1038kj (249 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 8 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 12g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12g |
| Saturated Fat | 3.5g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 38.88888888888889% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 38.9% |
| Saturated Fat Value | 3.5g |
| Score | 3 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Herbes De La Conca Paté Vegetal De Shiitake Con Agar Agar (Similarity score: 0.00)
- Cafe Asia Cafe Asia Lamb & Chicken Sheekh Kebab Selection (Similarity score: 15.49)
- Tendre Et Plus… Extra Tendre (Similarity score: 15.89)
- Market Pantry Ice Cream, Butter Pecan (Similarity score: 21.58)
- De Angelis Piu Voglia Tortelloni Alla Ricotta E Spinaci (Similarity score: 22.15)
- Cuisses De Poulet (Similarity score: 23.98)
- Meal Mart Meal Mart, Chicken Pot Pie (Similarity score: 24.10)
- Meal Mart Meal Mart, Turkey Pot Pie (Similarity score: 24.10)
- Rund & Suna (Similarity score: 24.17)
- Chiron Hachés De Boeuf À L'oignon (Similarity score: 24.22)
- Ravioli Del Plin (Similarity score: 24.29)
- De Angelis Piu Voglia Tortelloni Alla Zucca (Similarity score: 24.97)
- U Poitrine De Porc Tranchée Barbecue (Similarity score: 25.29)
- Armenian Yogurt Dip (Similarity score: 26.34)
- Apple Pie (Similarity score: 26.38)