Cameo Panna Cotta & Fruits Des Bois
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 879kj (211 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 879kj (211 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.5g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.5g |
| Saturated Fat | 7.8g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 60% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 60% |
| Saturated Fat Value | 7.8g |
| Score | 12 |
| Sodium | 44mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 44mg |
| Sugars | 18g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 18g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Whole Foods Market Whole Foods Market, Ice Cream, Vanilla (Similarity score: 9.19)
- Harris Teeter Ice Cream (Similarity score: 9.27)
- Oat Ly! Chocolate Non Dairy Frozen Dessert (Similarity score: 9.48)
- Alnatura Crème Glacée Vanille (Similarity score: 9.98)
- Premium Ice Cream (Similarity score: 10.29)
- Picard Buche Glacée Café Noisette (Similarity score: 10.40)
- Sunnyside Farms, Super Store Industries Premium Ice Cream (Similarity score: 10.62)
- Stroh's Premium Ice Cream (Similarity score: 11.77)
- Oatly! Coffee Non Dairy Frozen Dessert (Similarity score: 12.00)
- Invitation À La Ferme Creme Glacee Café (Similarity score: 12.04)
- Motta, Nestlé Gelato Alla Stracciatella (Similarity score: 12.49)
- Ijsboerke Glace Vanille (Similarity score: 12.58)
- Chocolate Ice Cream, Chocolate (Similarity score: 12.59)
- Invitation À La Ferme Crème Glacée Bio Au Café De Colombie (Similarity score: 12.76)
- Whole Foods Market Whole Foods Market, Ice Cream, Chocolate (Similarity score: 12.79)