Chao sua
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 930kj (223 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 930kj (223 calories/kcal) |
| Fiber | 3 |
| Fiber Points | 3 |
| Fiber Value | 3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 6 |
| Proteins | 5g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5g |
| Saturated Fat | 2.5g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 19.230769230769234% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 19.2% |
| Saturated Fat Value | 2.5g |
| Score | 0 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 13g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 13g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Fibra 24 H (Similarity score: 19.35)
- Uncle Ben's Riz Long Grain 10 Minutes (Similarity score: 21.75)
- Markal Son De Blé (Similarity score: 22.69)
- Terre Adélice Glace Au Calissons (Similarity score: 23.01)
- L'angelys Crème Glacée Noix (Similarity score: 23.40)
- Terre Adélice Glace Bio (Similarity score: 24.58)
- Sinblat Pan Bocadillo Sin Gluten (Similarity score: 25.82)
- Uncle Bens Riz Long Grain (Similarity score: 25.96)
- Chunky Avocado Dip & Spread (Similarity score: 27.57)
- Farmer's Table Grains Farmer's Table Grains, Fully Cooked Whole Grain Brown Rice (Similarity score: 27.88)
- Monop'daily Farfalle Au Poulet (Similarity score: 27.95)
- Ebly Ebly (Similarity score: 28.09)
- Codal Koba (Similarity score: 28.41)
- Nestle, Kit Kat Chocolate Kit Kat 45g (Similarity score: 28.44)
- Tegut Risottoreis (Similarity score: 29.05)