Deluxe, Lidl 4 Mini Potato Gratins With Cheese
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 837kj (201 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 837kj (201 calories/kcal) |
| Fiber | 0.9 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.9 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.9g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.9g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 73.33333333333333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 73.3% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 12 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 1.9g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Valblanc Queso Blanco Ajo Y Finas Hierbas (Similarity score: 9.68)
- Димитър Маджаров Заквасена Сметана (Similarity score: 16.82)
- Coffee Cream (Similarity score: 21.01)
- Philadelphia Cream Cheese Spread (Similarity score: 21.46)
- Olympus Smântână (Similarity score: 22.16)
- Lotus Rouge Lait De Coco Cremeux (Similarity score: 22.49)
- Continente Queijo Fresco Para Barrar (Similarity score: 23.71)
- Moulin Des Moines Chocolat Noir (Similarity score: 23.99)
- Salsa Mojo Picón (Similarity score: 25.20)
- Coconut Milk (Similarity score: 27.87)
- Gauthier Chaumiette Riz Au Lait Au Caramel (Similarity score: 28.10)
- London Dairy Premium Ice Cream Vanille (Similarity score: 28.42)
- Gelat Artesà De Vainilla (Similarity score: 29.36)
- Terre Adélice Sorbet Bio (Similarity score: 29.89)
- Globus Käsesahne Torte To Go (Similarity score: 30.36)
Ingredients List
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)