Denner Feuillete de filet de saumon sauvage
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1046kj (250 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1046kj (250 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 9.5g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9.5g |
| Saturated Fat | 8.2g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 55.033557046979865% |
| Saturated Fat Ratio Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio Value | 55% |
| Saturated Fat Value | 8.2g |
| Score | 13 |
| Sodium | 227.99999999999997mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 228mg |
| Sugars | 1.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ocean Sea Thunfischfilet (Similarity score: 0.00)
- Plum Tomato, Mozzarella & Pesto Quiche (Similarity score: 13.03)
- Tarte Chèvre Tomates (Similarity score: 13.58)
- Capriole Inc Capriole, Chevre Round, Herbs Cheese (Similarity score: 13.72)
- Capriole Inc Caprioll, Chevre Round Goat Cheese (Similarity score: 13.72)
- Picard Tarte Poivrons, Chorizo, Feta (Similarity score: 18.94)
- Co Op Steak & Ale Pie (Similarity score: 20.63)
- Valley Fine Foods Company Spinach And Cheese Ravioli, Spinach And Cheese (Similarity score: 20.67)
- Valley Fine Foods Company Spinach And Cheese Ravioli, Spinach And Cheese (Similarity score: 20.67)
- Zen & Sans Gluten Quiche Lorraine Sans Gluten (Similarity score: 21.08)
- Valley Fine Foods Company Kale And Cheese Ravioli (Similarity score: 21.49)
- Burrata (Similarity score: 23.14)
- Sainsbury's Full Fat Soft Cheese (Similarity score: 23.42)
- Pumpkin And Sage Girasoli (Similarity score: 24.21)
- Azienda Agricola Ponte Reale Mozzarela Bufflonne (Similarity score: 24.32)