Despar,Spar Gelato variegato al caffè
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 895kj (214 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 895kj (214 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.6g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.6g |
| Saturated Fat | 7.7g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 84.61538461538463% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 84.6% |
| Saturated Fat Value | 7.7g |
| Score | 14 |
| Sodium | 76mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 76mg |
| Sugars | 27g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 27g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Cora Buche Glacée (Similarity score: 9.33)
- Gelato D'italia Gelato Coupes Cafe X2 (Similarity score: 9.44)
- Auchan,froneri Gelado Sabor Doce De Leite (Similarity score: 9.73)
- Alteza Helado Dulce De Leche (Similarity score: 9.77)
- Triple Chocolate Gelato (Similarity score: 9.96)
- G7 Panna Con Fragole (Similarity score: 10.68)
- Sammontana Sammontana Tiramisu (Similarity score: 12.17)
- Cora Chocolat Liegeois, 255g (Similarity score: 14.32)
- Sammontana Gran Formato (Similarity score: 15.91)
- Nestle Feuilles Craquantes Vanille Caramel Beurre Salé (Similarity score: 16.69)
- Gelato Gusto Panna (Similarity score: 18.31)
- Sammontana Trancio Gelato (Similarity score: 18.70)
- Sammontana Gran Formato (Similarity score: 18.76)
- Altiflore Tiramisu (Similarity score: 19.20)
- Chocolate Eclair Sweet Chocolate Center In Artificially Flavored Vanilla Ice Cream Coated With Cake Crunch (Similarity score: 19.87)