El Corte Inglés Conos de helado sabor a nata y fresa
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1230kj (294 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1230kj (294 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.5g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.5g |
| Saturated Fat | 12g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 85.71428571428571% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 85.7% |
| Saturated Fat Value | 12g |
| Score | 19 |
| Sodium | 47.999998927115996mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 48mg |
| Sugars | 29g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 29g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Carrefour Discount, Carrefour 8 Cônes Saveur Chocolat Pistache (Similarity score: 7.50)
- Michelangelo Tiramisu (Similarity score: 13.84)
- Auchan Auchan Bâtonnet Vanille X12 720ml (Similarity score: 14.44)
- Perugina Glace (Similarity score: 15.26)
- Galaxy Ball,familia,nestle Familia Galaxy Ball (Similarity score: 17.40)
- Cornetto Nuova Cialda Integrale Gelato All’avena (Similarity score: 18.39)
- Eco + Cone Chocolat Pistache (Similarity score: 18.51)
- Klondike, Unilever Vanilla Light Ice Cream Bars (Similarity score: 19.94)
- U Cônes Façon Rocher (noisette Et Chocolat) (Similarity score: 20.78)
- Carrefour Cônes Vanille Praliné (Similarity score: 21.16)
- Gelatelli Chocolate Flavour Vanilla (Similarity score: 21.41)
- Smicy,marque Repère Cônes Menthe Chocolat X 6 (Similarity score: 22.00)
- Espresso Coffee Coconut Non Dairy Frozen Dessert Bars (Similarity score: 22.87)
- Gü Fabulously Free From 2 Strawberry & Rhubarb Cheesecakes (Similarity score: 23.13)
- Reduced Fat Ice Cream (Similarity score: 23.55)