Eroski Cono sabor fresa
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1172kj (281 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1172kj (281 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.4g |
| Saturated Fat | 10g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 83.33333333333334% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 83.3% |
| Saturated Fat Value | 10g |
| Score | 19 |
| Sodium | 92mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 92mg |
| Sugars | 30g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 30g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Chocolate Truffle (Similarity score: 15.91)
- Klondike, Unilever Double Chocolate Ice Cream Bars (Similarity score: 16.52)
- Sammontana Cinquestelle Xl (Similarity score: 16.70)
- Casino Cônes Vanille Chocolat X6 (Similarity score: 18.10)
- Miko,unilever Cornetto Capouccino (Similarity score: 18.29)
- Auchan Profiteroles (Similarity score: 18.59)
- Casino Saveurs D'ailleurs,casino Tiramisu (Similarity score: 19.51)
- Casino Saveurs D'ailleurs,casino Tiramisù (Similarity score: 19.51)
- Ursi,aldi Profiteroles (Similarity score: 20.43)
- Dolciando Profiteroles (Similarity score: 20.82)
- Dia Conos Sabor Vainilla X4 (Similarity score: 21.49)
- Casino Cônes Café (Similarity score: 21.63)
- Mondo Italiano Profiteroles (Similarity score: 22.88)
- Torta Gelato Saint Honorè (Similarity score: 23.74)
- Morrisons 2 Tiramisu (Similarity score: 24.30)