Eskigel Abituè tris goloso
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1163kj (278 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1163kj (278 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 5.3g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.3g |
| Saturated Fat | 5.8g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 72.5% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 72.5% |
| Saturated Fat Value | 5.8g |
| Score | 14 |
| Sodium | 96mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 96mg |
| Sugars | 23g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 23g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Eskigel 6 Biscotti Trigusto (Similarity score: 8.10)
- Shaker Duo Framboise (Similarity score: 12.60)
- Crème D'or,migros Schwarzwälder (Similarity score: 18.60)
- Profiteroles Caramel (Similarity score: 18.67)
- Torta Gelato Saint Honorè (Similarity score: 19.09)
- Vanilla Frozen Dairy Dessert Cones, Vanilla (Similarity score: 19.18)
- Picard Vanille Cookie Dough (Similarity score: 20.07)
- Deluxe Minl Cheesecakes (Similarity score: 20.10)
- Mars Mars Parfum Praliné Enrobage Croustillant (Similarity score: 20.42)
- Chocolate Truffle (Similarity score: 20.45)
- Archipel Cônes Caramel Beurre Salé (Similarity score: 20.51)
- Bontà Divina Profiteroles (Similarity score: 21.42)
- Vanilla Ice Cream Nutty Royale Sundae Cones With Chocolate Topping And Nuts (Similarity score: 22.10)
- Chocolate Nut Subdae Cones Vanilla Ice Cream (Similarity score: 22.10)
- Sundae Nut Cones (Similarity score: 22.10)