Fresh Life Sun fruits
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 983kj (235 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 983kj (235 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 3 |
| Sodium | 136mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 136mg |
| Sugars | 0.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Giant Yellow Corn Tortilla (Similarity score: 21.73)
- Bonpreu Espinacs A La Catalana (Similarity score: 26.34)
- Bonherba,migros Mélisse Citronnelle Sans Sucres (Similarity score: 29.15)
- Bonherba,migros Orange Menthe, Sans Sucres (Similarity score: 29.16)
- Vogel's Harvest Grain Toast (Similarity score: 29.81)
- Le Pain Du Village Pain Integral Index Glycemique (Similarity score: 31.39)
- Rice Cakes (Similarity score: 33.02)
- Pita Bread Medium White (Similarity score: 33.14)
- Goddess Gourmet Soffritto Cooking Base, Onion & Garlic (Similarity score: 33.43)
- Panera 100% Whole Wheat With Bulgur & Cracked Wheat (Similarity score: 34.98)
- Fou Seng Nems Au Poulet (Similarity score: 35.61)
- Chocolate Raspberry Flavored Granola (Similarity score: 35.75)
- Earth's Best Chicken Nuggets (Similarity score: 35.75)
- New York Deli & Bagel Mini Bagel (Similarity score: 38.46)
- Hummus Original (Similarity score: 38.80)