Goddess Gourmet Soffritto cooking base, onion & garlic
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 983kj (235 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 983kj (235 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 14.285714285714286 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 14.3 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 4 |
| Sodium | 118mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 118mg |
| Sugars | 5.88g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 5.88g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pita Bread Medium White (Similarity score: 27.90)
- Tufoco,bambou Tree Galettes De Riz 3 B 22cm Rondes Rouleau (Similarity score: 29.72)
- Hummus Original (Similarity score: 31.56)
- Panera 100% Whole Wheat With Bulgur & Cracked Wheat (Similarity score: 33.20)
- Fresh Life Sun Fruits (Similarity score: 33.43)
- Ricola Plantes Saveur Caramel (Similarity score: 33.60)
- La China Poblana (Similarity score: 33.67)
- Fou Seng Nems Au Poulet (Similarity score: 34.11)
- Baked Pretzels (Similarity score: 35.05)
- Giant Yellow Corn Tortilla (Similarity score: 36.44)
- L'authentique Truite Fumée Marinée (Similarity score: 36.65)
- Bonpreu Espinacs A La Catalana (Similarity score: 36.77)
- Golia Ananas Et Myrtille (Similarity score: 37.02)
- Dm Mivolis Halsbonbons Holunderblüte Johannisbeere (Similarity score: 37.94)
- Tt, Interlink Hot Pot Rice Cake (Similarity score: 38.01)
Ingredients List
- Onion
- Garlic
- Extra Virgin Olive Oil
- Basil
- Parsley
- Salt
- Pepper
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)