Glück Glück passiert aus Schwarzkirschen
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 850kj (204 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 850kj (204 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.5g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 12 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 47g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 47g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Glück Glück Passiert Aus Schwarzkirschen (Similarity score: 0.28)
- Rossmann Sirop D Érable (Similarity score: 4.84)
- Bangs Marmelade (Similarity score: 11.75)
- Maintal Preiselbeeren Mit Rotwein (Similarity score: 14.44)
- Saveurs Attitudes Marron De France (Similarity score: 18.87)
- Planteur Sans Alcool (Similarity score: 19.94)
- Can Bech Mermelada (Similarity score: 23.22)
- Francis Miot Chataigne Au Sucre De Canne (Similarity score: 23.60)
- Lucien Georgelin Lucien Georgelin Confit De Pétales De Violettes (Similarity score: 24.41)
- Bubub Mermelada De Los Amantes (Similarity score: 24.42)
- Salsa Bio Fichi (Similarity score: 25.11)
- Bio Zentrale Ahornsirup (Similarity score: 25.65)
- Sorbet Chataigne Aux Marrons Confits (Similarity score: 26.91)
- Confit De Mirabelles Au Cumin (Similarity score: 29.15)
- Coffee Creamer (Similarity score: 29.36)