Golia ananas et myrtille
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 962kj (230 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 962kj (230 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 3 |
| Sodium | 115.99999999999999mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 116mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Whole Foods,whole Foods Market Plain Baguel (Similarity score: 14.07)
- Golia,perfetti,van Melle Frutta C (Similarity score: 18.39)
- Happea Happea Schoko Erbsendrink (Similarity score: 20.48)
- La China Poblana (Similarity score: 20.92)
- Trader Joe's Classic English Muffins (Similarity score: 21.86)
- Whole Wheat English Muffins (Similarity score: 22.40)
- Trader Giotto's Pizza Dough Low Fat (Similarity score: 23.93)
- Bonherba Mélisse Citronnelle Sans Sucres (Similarity score: 25.31)
- Pita Bread Medium White (Similarity score: 25.56)
- L'authentique Truite Fumée Marinée (Similarity score: 25.93)
- Hummus Original (Similarity score: 26.29)
- La Cuisine Du Poissonnier,grand Frais Aiguillettes De Cabillaud Panées (Similarity score: 26.76)
- Fresh & Easy Neighborhood Tomato Mozzarella Pasta Salad (Similarity score: 27.57)
- Cornatur,migros Quorn Hot Dog (Similarity score: 31.61)
- Unide Salsa De Yogurt (Similarity score: 31.65)