Golia,perfetti,van melle frutta C
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 958kj (229 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 958kj (229 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 3 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 3 |
| Sodium | 104.00000000000001mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 104mg |
| Sugars | 0.2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Golia Ananas Et Myrtille (Similarity score: 18.39)
- Bonherba Mélisse Citronnelle Sans Sucres (Similarity score: 18.39)
- Golia Golia Frutta C X 1 Astuccio (Similarity score: 19.24)
- La China Poblana (Similarity score: 22.22)
- Whole Foods,whole Foods Market Plain Baguel (Similarity score: 23.10)
- Unide Salsa De Yogurt (Similarity score: 23.75)
- Corn Tortillas (Similarity score: 25.89)
- Chupa Chups Good For You Mini Sucettes (Similarity score: 26.12)
- Happea Happea Schoko Erbsendrink (Similarity score: 26.27)
- Dominion Clear Fruits (Similarity score: 31.36)
- Trader Joe's Classic English Muffins (Similarity score: 31.81)
- Nature's Gold Pommes Frites (Similarity score: 31.83)
- Whole Wheat English Muffins (Similarity score: 32.16)
- L'authentique Truite Fumée Marinée (Similarity score: 33.00)
- Hummus Original (Similarity score: 33.21)
Ingredients List
- Sweetener
- Vitamin C
- Stabiliser
- E422
- Elderberry Extract
- Colour
- E965ii
- E950
- E955
- Bulking Agent
- Fruit
- Acid
- E296
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)