Horeco Crêpes
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1054kj (252 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1054kj (252 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 5.5g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.5g |
| Saturated Fat | 5.5g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 50.45871559633027% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 50.5% |
| Saturated Fat Value | 5.5g |
| Score | 13 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 14g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 14g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Chabrior Crêpes Sucrées (Similarity score: 8.13)
- Boni Pannenkoeken (Similarity score: 13.07)
- Red Button Vintage Creamery Apple Pie With Crumb Topping (Similarity score: 15.65)
- Boni,colruyt Pannenkoeken Boni (Similarity score: 16.98)
- Archer Farms Apple Cranberry Pie (Similarity score: 17.43)
- Galettes Bertal Crêpes Bretonnes Au Rhum (Similarity score: 18.33)
- Brookshire's Bakery Apple Pie (Similarity score: 18.43)
- Sans Marque 4 Eclairs Au Café (Similarity score: 18.44)
- Leader Price 4 Éclairs Au Café (Similarity score: 18.44)
- Jean Michel Combaz 2 Millefeuilles (Similarity score: 19.90)
- Vanilla Ice Cream With Chocolate Flavored Wafers Sandwiches, Chocolate (Similarity score: 20.05)
- Ice Cream Sandwiches (Similarity score: 20.05)
- Hacendado Crepes (Similarity score: 20.26)
- Caramel Brownie Moose Tracks Ice Cream, Caramel Brownie Moose Tracks (Similarity score: 20.63)
- Armenian Yogurt Dip (Similarity score: 20.63)