ibercook Mini varitas Salmon
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1013kj (243 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1013kj (243 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 14.7g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 14.7g |
| Saturated Fat | 3.6g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 25.71428571428572% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 25.7% |
| Saturated Fat Value | 3.6g |
| Score | 4 |
| Sodium | 284mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 284mg |
| Sugars | 2.8g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Crispy Aromatic Half Duck (Similarity score: 11.25)
- La Perla (Similarity score: 13.55)
- Breast Meat Chicken Salad Sandwich (Similarity score: 14.25)
- Tuna Salad On A Croissant (Similarity score: 14.36)
- Eco+,e C O + Sardines Leclerc (Similarity score: 15.89)
- Croustibat Nuggets De Poulet (Similarity score: 16.10)
- Findus Nuggets De Poulet (Similarity score: 16.86)
- Wojnar's Pita Roll Mexican Ranger (Similarity score: 17.85)
- Asda Chicken & Bacon Caesar Triple Wrap (Similarity score: 18.87)
- Tiras De Pollo Empanadas (Similarity score: 19.55)
- Crispy Aromatic Duck With Pancakes (Similarity score: 19.56)
- U Paupiette De Porc Sans Colorant (Similarity score: 19.68)
- Slow Cooked Vietnamese Style Pork (Similarity score: 20.27)
- D'artagnan Petite Duck Breast In Mediterranean Style Sauce (Similarity score: 20.37)
- Kirkland Breaded Panko Shrimp (Similarity score: 21.84)