ja! Milky Sticks Vanille
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1020kj (244 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1020kj (244 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 2.75 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 2.8 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 17 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.3g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.3g |
| Saturated Fat | 11.6g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 76.82119205298014% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 76.8% |
| Saturated Fat Value | 11.6g |
| Score | 17 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 19.5g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 19.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Cherry Ice Cream With Cherries & Chocolate Flavored Chunks, Thank You Cherry Much! (Similarity score: 13.00)
- Délisse, Marque Repère Panna Cotta Sur Lit De Framboises (Similarity score: 13.50)
- Equador Panna Cotta (Similarity score: 13.97)
- Carrefour Préparation Pour Crème Brûlée (Similarity score: 14.29)
- Ben & Jerry's, Unilever Coffee Caramel Fudge Coffee With Fudge Chunks & A Caramel Swirl Non Dairy Frozen Dessert, Coffee Caramel Fudge (Similarity score: 14.44)
- Pâturages,intermarché Crème Légère Fouettée (Similarity score: 15.32)
- Magnum Magnum Mania 8mp (Similarity score: 15.37)
- Edaleen Dairy Products Premium Ice Cream (Similarity score: 17.50)
- Ben & Jerry's Homemade Inc Ben & Jerry's, Ice Cream, That's My Jam, That's My Jam Core (Similarity score: 17.65)
- Auchan Crème Sucrée Légère À La Vanille (Similarity score: 17.78)
- Magnum,unilever Magnum Glace Bâtonnet Double Caramel 4x88ml (Similarity score: 18.02)
- Picard Adagio Vanille Chocolat (Similarity score: 18.08)
- Sainsbury's, Tesco Spaghetti Carbonara (Similarity score: 18.41)
- Dairy Free Caramel Cookie Dough Frozen Dessert, Caramel Cookie Dough (Similarity score: 18.88)
- Bontà Divina Tartufo 2x90g +1 Gratuit (Similarity score: 19.47)