Equador Panna Cotta
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1017kj (244 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1017.0kj (244 calories/kcal) |
| Fiber | 0.8 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.8 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 15 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.4g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.4g |
| Saturated Fat | 9g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 75.0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 75.0% |
| Saturated Fat Value | 9.0g |
| Score | 15 |
| Sodium | 48.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 48.0mg |
| Sugars | 20g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 20.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Magnum Magnum Mania 8mp (Similarity score: 8.86)
- Bontà Divina Tartufo 2x90g +1 Gratuit (Similarity score: 9.57)
- Tartufo (Similarity score: 9.70)
- Sainsbury's, Tesco Spaghetti Carbonara (Similarity score: 10.55)
- Market Basket Premium Choice Ice Cream (Similarity score: 12.34)
- Market Basket Ice Cream (Similarity score: 12.34)
- Picard Adagio Vanille Chocolat (Similarity score: 12.62)
- Magnum,unilever Magnum Glace Bâtonnet Ruby 4x90ml (Similarity score: 13.68)
- Ja! Milky Sticks Vanille (Similarity score: 13.97)
- Sammontana Aria Di Toscana (Similarity score: 15.29)
- Gildo Rachelli Tartufo Cioccolato (Similarity score: 15.77)
- Ben & Jerry's Homemade Inc Ben & Jerry's, Ice Cream, That's My Jam, That's My Jam Core (Similarity score: 15.95)
- Talenti, Unilever Gelato (Similarity score: 16.43)
- Thiriet Cornets Exalto Saveur Citron Meringué Coeur De Sauce Citron (Similarity score: 17.05)
- Morrisons Creme Caramel (Similarity score: 17.05)