Jomaneh Traditional biscuit
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 969kj (232 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 969.0kj (232 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.0g |
| Saturated Fat | 4.32g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 44.90644490644492% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 44.9% |
| Saturated Fat Value | 4.3g |
| Score | 9 |
| Sodium | 110.00000000000001mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 110.0mg |
| Sugars | 9.18g |
| Sugars Points | 2 |
| Sugars Value | 9.18g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Pepperidge Farm Milano Dark Chocolate (Similarity score: 13.71)
- Toft's, Toft Dairy Inc Ice Cream (Similarity score: 17.01)
- Purple Cow Ice Cream (Similarity score: 17.46)
- Ravioli Di Zucca (Similarity score: 17.81)
- Butter Pecan Ice Cream (Similarity score: 19.42)
- Gut & Günstig Apfelstrudel (Similarity score: 19.65)
- Peanut Butter Brownie Reduced Fat Ice Cream With Brownie Chunks And A Fudge Swirl (Similarity score: 19.95)
- Vanilla Peanut Butter Fudge Premium Ice Cream (Similarity score: 20.94)
- Ice Cream (Similarity score: 21.27)
- Premium Ice Cream (Similarity score: 21.27)
- Butter Pecan Ice Cream (Similarity score: 21.37)
- Ice Cream, Butter Pecan (Similarity score: 22.15)
- Hy Vee Ice Cream (Similarity score: 22.85)
- Premium Ice Cream (Similarity score: 23.10)
- Chocolate And Coffee Ice Cream (Similarity score: 23.41)