Licheng Food,Gyártó Kft. Boulettes de Coco
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 996kj (239 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 996kj (239 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.3g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.3g |
| Saturated Fat | 7.6g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 90.47619047619047% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 90.5% |
| Saturated Fat Value | 7.6g |
| Score | 13 |
| Sodium | 160mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 160mg |
| Sugars | 15.5g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 15.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Tropezienne Framboise (Similarity score: 22.46)
- Esh Foods Llc Hatville Farms, Scallion And Bacon Cream Cheese Spread (Similarity score: 34.72)
- Tarte Aux Pomme (Similarity score: 35.42)
- Oreo New (Similarity score: 36.07)
- Chocolate Salted 'n Swirled Non Dairy Frozen Dessert, Chocolate Salted 'n Swirled (Similarity score: 38.44)
- Philadelphia, Mission Mission Protein Wraps Wholemeal (Similarity score: 38.80)
- Tiramisú Casolà (Similarity score: 39.51)
- เอเต้,ete,โบราณ,boran ปังโบราณ ข้าวเหนียวถั่วดำเผือก (Similarity score: 40.25)
- Mövenpick Mövenpick Salted Caramel (Similarity score: 40.96)
- Lowes Foods, Lowe's Food Stores Inc Lowes Foods, Premium Ice Cream, Sea Salt Caramel (Similarity score: 41.45)
- Salvita Zuckerfreie Bonbons Zitronenmelisse (Similarity score: 41.63)
- Carrefour Mozzarella (Similarity score: 41.91)
- Carrefour Mozzarella (Similarity score: 41.91)
- Tropezienne (Similarity score: 42.63)
- Tarte Aux Pommes (Similarity score: 42.88)
Ingredients List
- Water
- Wheat Flour
- Margarine
- Colour
- Sugar
- Milk
- Wheat Starch
- Coconut Extract
- Coconut
- Corn Starch
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)