Livania Yogur casero con lino dorado
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 849kj (203 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 849kj (203 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 5.3g |
| Proteins Points | 3 |
| Proteins Value | 5.3g |
| Saturated Fat | 1.5g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 26.785714285714285% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 26.8% |
| Saturated Fat Value | 1.5g |
| Score | 6 |
| Sodium | 60mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 60mg |
| Sugars | 28.1g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 28.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Livania Yogur Casero Con Quinoa (Similarity score: 0.00)
- Gianduia Gelato (Similarity score: 21.72)
- Far Breton Aux Pruneaux (Similarity score: 23.05)
- Non Dairy Frozen Dessert (Similarity score: 27.14)
- Jampi Nougat De Montélimar (Similarity score: 28.06)
- Sauce Bbq Sud Ouest (Similarity score: 28.16)
- La Belle Aude Crème Glacée À La Pistache (Similarity score: 28.55)
- Carte D'or Carte D'or Les Desserts Cookies And Cream (Similarity score: 29.27)
- The Fresh Market, The Fresh Market Inc The Fresh Market, Gelato, Caramel & Cookies (Similarity score: 29.87)
- Coop Stecco Cremoso (Similarity score: 30.33)
- Roundy's Select Gelato (Similarity score: 30.41)
- Sunrype Fruits Et Chia (Similarity score: 30.74)
- La Veggisserie Glace Praliné Riz Soufflé Caramel (Similarity score: 31.48)
- Glace A La Pistache (Similarity score: 32.48)
- Coop,fiorfiore Gelato Pistacchio Di Sicilia (Similarity score: 32.57)
Ingredients List
- Milk
- Cane Sugar
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)