Longo Luna di primosale
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 900kj (216 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 900kj (216 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | Yes |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 13g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13g |
| Saturated Fat | 12g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 70.58823529411765% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 70.6% |
| Saturated Fat Value | 12g |
| Score | 7 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 1.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Jana Twaróg Śmietankowy Średzki Extra (Similarity score: 14.28)
- La Hulotte Dessert À Base De Fromage Frais Au Lait Pasteurisé Et Crème Fouettée Fontainebleau Nature La Hulotte Coupelle 15cl (Similarity score: 15.49)
- Queso Fresxo (Similarity score: 17.24)
- Delhaize Creme Fraiche (Similarity score: 17.69)
- Decò Panna Da Cucina Uht (Similarity score: 18.09)
- White Cheese (Similarity score: 18.18)
- Coop,bene Si Panna Da Cucina Senza Lattosio (Similarity score: 18.31)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 18.31)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 18.31)
- Elle & Vire,savencia Crème Semi Épaisse Gourmande (Similarity score: 18.46)
- Panna Per Cucina (Similarity score: 19.09)
- Coles Light Sour Cream (Similarity score: 20.14)
- El Canadell Formatge Fresc (Similarity score: 20.62)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 21.17)
- Carlsbourg,corman,savencia Finesse (Similarity score: 21.24)