Onyar Pizza de jamón dulce y olivas
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1028kj (246 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1028kj (246 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 10.8g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 10.8g |
| Saturated Fat | 5.6g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 49.5575221238938% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 49.6% |
| Saturated Fat Value | 5.6g |
| Score | 11 |
| Sodium | 279.99999999999994mg |
| Sodium Points | 3 |
| Sodium Value | 280mg |
| Sugars | 0.8g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Quiche Lorraine (Similarity score: 8.89)
- Italian Style Meatballs (Similarity score: 12.83)
- Fiorini Ravioli Au Jambon (Similarity score: 13.40)
- Dia Pizza Barbacoa (Similarity score: 14.16)
- Tarte Saumon Oseille (Similarity score: 15.53)
- La Pizza De Manosque Pizza Chevre (Similarity score: 16.98)
- Table Talk Pies Blueberry Pie, Blueberry (Similarity score: 17.39)
- Perfect Pasta Inc Cheese Ravioli (Similarity score: 17.91)
- Monique Ranou Boudins Blancs À L'ancienne À La Crème D'isigny Aop (Similarity score: 17.94)
- Socopa Boulette De Boeuf A La Marocaine (Similarity score: 20.40)
- Mccolgan’s Mccolgans Steak And Gravy Pie (Similarity score: 20.73)
- Marks & Spencer Ham And Cheddar Quiche (Similarity score: 20.73)
- Herb Goat Cheese Spread (Similarity score: 20.96)
- Rillettes De Sardine Moutarde À L'ancienne (Similarity score: 21.30)
- El Corte Inglés Pizza Margarita (Similarity score: 21.44)