OSM Łobżenica Twaróg śmietankowy
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 879kj (211 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 879kj (211 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | Yes |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 11 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 13g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 13g |
| Saturated Fat | 10g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 62.5% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 62.5% |
| Saturated Fat Value | 10g |
| Score | 6 |
| Sodium | 24mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 24mg |
| Sugars | 2.8g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 2.8g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Hansells Thick&creamy (Similarity score: 23.93)
- Hyelzas Brousse De Brebis (Similarity score: 24.50)
- Brossat (requesón) (Similarity score: 25.01)
- Alnatura Crème Glacée Au Chocolat (Similarity score: 28.25)
- White Cheese (Similarity score: 28.78)
- Tuffi Schmand (Similarity score: 28.98)
- Carlsbourg,corman,savencia Crème Culinaire Légère (Similarity score: 29.04)
- Kefir Cheese (Similarity score: 29.28)
- Big Panda Big Panda Caș (Similarity score: 29.54)
- Balade,savencia Crème Culinaire 20% (Similarity score: 29.97)
- Brio Panna Da Cucina (Similarity score: 30.16)
- Granarolo Panna Da Cucina (granarolo), Sahne (Similarity score: 30.20)
- Aldi, Alföldi Tej Kft Tejföl, 20% (Similarity score: 30.25)
- Tortelloni Tomate Et Mozzarella (Similarity score: 30.97)
- Tortellini Tomates Et Mozzarella (Similarity score: 30.97)
Ingredients List
- Pasteurised Milk
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)