esselunga,alinor panna da cucina
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 996kj (239 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 996kj (239 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.5g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.5g |
| Saturated Fat | 16g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 68.08510638297872% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 68.1% |
| Saturated Fat Value | 16g |
| Score | 12 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Primia Panna Da Cucina (Similarity score: 0.71)
- Ja! Ja! Schmand (Similarity score: 2.65)
- Tre Valli Panna Da Cucina (Similarity score: 2.68)
- Crai Panna Da Cucina (Similarity score: 5.66)
- Pennyvalbontà Panna Da Cucina Uht (Similarity score: 6.08)
- Ja! Ja! Schmand 24% Fett (Similarity score: 6.41)
- Coop Panna Da Cucina (Similarity score: 7.00)
- Panna Da Cucina (Similarity score: 8.36)
- Alnatura Schmand 24% Fett (Similarity score: 9.04)
- Bauer Feiner Schmand (Similarity score: 11.59)
- Andechser Natur Schmand Sour Cream (Similarity score: 12.69)
- Milsani Schmand (Similarity score: 12.76)
- Penny Schmand Aus Sauerrahm (Similarity score: 13.00)
- Af Deutschland Gmbh,penny Schmand (Similarity score: 13.00)
- U Crème Légère Sucrée Et Vanillée Uht Sous Pression 21%mg (Similarity score: 13.15)
Ingredients List
- Cream
- Stabiliser
- E407
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)