Pasta frasca all'uovo
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1218kj (292 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1218.0kj (292 calories/kcal) |
| Fiber | 2.7 |
| Fiber Points | 2 |
| Fiber Value | 2.7 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 7 |
| Proteins | 11g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 11.0g |
| Saturated Fat | 0.7g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 35.0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 35.0% |
| Saturated Fat Value | 0.7g |
| Score | -3 |
| Sodium | 92.0mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 92.0mg |
| Sugars | 3.2g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 3.2g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Chitarra Al Nero Di Seppia (Similarity score: 9.11)
- Bagels Minces Multigrains (Similarity score: 18.99)
- Metro Chef,metro Tagliolini Encre De Seiche (Similarity score: 19.40)
- Colombina Colombina 100% Galleta Avena Y Granola (Similarity score: 26.41)
- Fish4ever Sardines À L'huile De Tournesol (Similarity score: 27.99)
- Ruby's Gold Ruby's Gold, California Mix Golden Granola (Similarity score: 28.13)
- Auchan Pâtes À Lasagne (Similarity score: 28.81)
- La Quiberonnaise Filets D'esturgeon (Similarity score: 29.53)
- More Nutrition Chunky Flavour White Choc Coconut (Similarity score: 29.53)
- Pringles Paprika (Similarity score: 32.14)
- Landreau Raviole Landreau (Similarity score: 32.81)
- L'italie Des Pâtes Tagliatelle Aux Œufs (Similarity score: 33.07)
- Leclerc Trio De Tagliatelles Tricolores (Similarity score: 33.61)
- Yayla Lenteja Roja (Similarity score: 33.73)
- Mcconnell's Ice Cream Fine Ice Cream (Similarity score: 34.83)