Auchan Pâtes à lasagne
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1203kj (288 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1203kj (288 calories/kcal) |
| Fiber | 3.8 |
| Fiber Points | 4 |
| Fiber Value | 3.8 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 9 |
| Proteins | 9.3g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 9.3g |
| Saturated Fat | 0.6g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 30% |
| Saturated Fat Ratio Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio Value | 30% |
| Saturated Fat Value | 0.6g |
| Score | -6 |
| Sodium | 80mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80mg |
| Sugars | 0.6g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.6g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Colombina Colombina 100% Galleta Avena Y Granola (Similarity score: 17.63)
- Yayla Lenteja Roja (Similarity score: 27.65)
- Pasta Frasca All'uovo (Similarity score: 28.81)
- L'italie Des Pâtes Tagliatelle Aux Œufs (Similarity score: 30.55)
- Paso Prefou Été (Similarity score: 31.18)
- Calvo Sardinillas En Aceite De Oliva Bajo En Sal Calvo Pack 2 Latas (Similarity score: 31.55)
- Calvo Sardinas En Aceite De Oliva Bajo En Sal (Similarity score: 31.55)
- Calvo Sardinillas En Aceite De Oliva (Similarity score: 31.55)
- Orecchiette (Similarity score: 31.89)
- Wei Mei Brioche Au Lait À La Vapeur Surgelée (Similarity score: 32.10)
- Coleman Pork (Similarity score: 32.12)
- La Pasta Di Angelo Spaghetti (Similarity score: 32.14)
- La Pasta Di Angelo Spaghetti (Similarity score: 32.14)
- La Pasta Di Angelo Tagliatelle (Similarity score: 32.14)
- Garofalo Trofie (Similarity score: 32.80)
Ingredients List
- Durum Wheat Semolina
- Fresh Egg
- Water
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)