pastilles au CBD
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1017kj (244 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1017.0kj (244 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.0g |
| Saturated Fat | 0.4g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 40.0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 40.0% |
| Saturated Fat Value | 0.4g |
| Score | 3 |
| Sodium | 80.0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80.0mg |
| Sugars | 4g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 4.0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Danone Vitalinea Yogur Desnatado (Similarity score: 17.08)
- Carrefour, Crf Específicos Azucar Bloque De Helado 3g Sin Azucar (Similarity score: 25.26)
- Bombones Sin Azúcar (Similarity score: 26.46)
- Ice Cream (Similarity score: 26.79)
- Ravioli Zucca (Similarity score: 27.11)
- Tropézienne (Similarity score: 29.08)
- Butter Pecan Ice Cream, Butter Pecan (Similarity score: 31.05)
- Jean Martin Soupe Au Pistou 75cl Boc (Similarity score: 32.22)
- Chocolate & Peanut Butter With Fudge Brownies & Gobs Of Peanut Butter Cookie Dough Half Baked Non Dairy Frozen Dessert, Peanut Butter (Similarity score: 32.45)
- Paso Préfou Chèvre & Miel (Similarity score: 32.69)
- Guindillas Secas Picantes (Similarity score: 32.98)
- Mccain Mccain Roast Potatoes (Similarity score: 33.01)
- Haut De Cuisse Poulet (Similarity score: 33.30)
- Cuisse De Poulet (Similarity score: 33.89)
- Cuisses De Poulet Avec Dos (Similarity score: 33.89)