Peoples-Zebra Records Sweet Action, Ice Cream, Brown Sugar Banana
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 787kj (189 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 787kj (189 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 12 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.18g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.18g |
| Saturated Fat | 7.06g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 60.03401360544217% |
| Saturated Fat Ratio Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio Value | 60% |
| Saturated Fat Value | 7.1g |
| Score | 12 |
| Sodium | 29mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 29mg |
| Sugars | 16.47g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 16.47g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Auchan Crème Renversée Sur Lit De Coco Nappée De Caramel (Similarity score: 13.08)
- Glace (Similarity score: 14.16)
- Bayview Farms Ice Cream (Similarity score: 15.22)
- Bayview Farms Ice Cream (Similarity score: 15.49)
- Ice Cream (Similarity score: 15.49)
- Ice Cream (Similarity score: 15.49)
- Italian Gelato, Chocolate (Similarity score: 15.61)
- Peoples Zebra Records Sweet Action, Ice Cream, Cherry Basil (Similarity score: 16.22)
- Giant Giant, Chocolate Dipped Fruit Ice Bars, Banana (Similarity score: 16.49)
- Glace Cafe Demeter 125ml (Similarity score: 17.55)
- Morrisons Clotted Cream Rice Pudding (Similarity score: 17.76)
- Pedone Crème Glacee Vanille De Madagascar (Similarity score: 18.71)
- Michel Et Augustin Crème Dessert Vanille 400g (Similarity score: 18.90)
- Gildo Rachelli Glace Vanille Demeter (Similarity score: 18.90)
- Carrefour Petit Pot De Crème Au Caramel (Similarity score: 18.93)
Ingredients List
- Milk
- E407
- Cream
- Sugar
- Banana
- Brown Sugar
- Butter
- Cinnamon
- E410
- E412
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)