Peoples-Zebra Records Sweet Action, Ice Cream, Cherry Basil
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 787kj (189 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 787kj (189 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 13 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 2.35g |
| Proteins Points | 1 |
| Proteins Value | 2.35g |
| Saturated Fat | 8.24g |
| Saturated Fat Points | 8 |
| Saturated Fat Ratio | 70.06802721088435% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 70.1% |
| Saturated Fat Value | 8.2g |
| Score | 13 |
| Sodium | 24mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 24mg |
| Sugars | 16.47g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 16.47g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Alvestaglass Alvestaglass Gammeldags Vanilj (Similarity score: 9.02)
- Terre Adélice Glace Café (Similarity score: 15.79)
- Auchan Crème Renversée Sur Lit De Coco Nappée De Caramel (Similarity score: 16.02)
- Peoples Zebra Records Sweet Action, Ice Cream, Brown Sugar Banana (Similarity score: 16.22)
- Terre Adélice Glace Menthe Chocolat (Similarity score: 17.05)
- Alvestaglass Alvestaglass Himmelsk Röra (Similarity score: 17.12)
- Giant Giant, Chocolate Dipped Fruit Ice Bars, Banana (Similarity score: 18.22)
- Rewe Beste Wahl Milky Sticks (Similarity score: 18.33)
- Glace (Similarity score: 18.67)
- Landliebe Landliebe Eiscreme Vanille Kirsch (Similarity score: 19.14)
- Les Glaces De L'ardèche Glace Marron Avec Marbrage Crème De Marrons (Similarity score: 19.24)
- Natrel Mochi À La Crème Glacée Triple Chocolat (Similarity score: 19.33)
- Carte D Or Carte D'or Collection Buche Glacée Délice Des Iles 9 Parts 900ml (Similarity score: 20.14)
- Italian Gelato, Chocolate (Similarity score: 20.21)
- Terre Adélice Glace Miel Romarin (Similarity score: 20.27)
Ingredients List
- Milk
- Cream
- Sugar
- Cherry
- Lemon Juice
- Basil
- E410
- E412
- E407
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)