Ricola Bonbon aux plantes Suisse menthe pomme
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 992kj (238 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 992kj (238 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 2 |
| Sodium | 28.000000000000004mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 28mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ricola Menthe Pomme (Similarity score: 0.00)
- Pastilles Bassin De Vichy (Similarity score: 9.06)
- Ricola Caramelos (Similarity score: 11.31)
- Hacendado Caramelos Eucalipto Y Mentol 0% AzĂșcares (Similarity score: 11.36)
- Ricola Ricola Alpen Salbei (Similarity score: 11.40)
- Dulmich Bolipikas (Similarity score: 14.86)
- Ricola Ricola Ricola Fiori Sambuco (Similarity score: 16.97)
- Vichy Pastilles Du Bassin De Vichy Sans Sucre (Similarity score: 17.21)
- Target Stores Soft White Corn Tortillas (Similarity score: 18.06)
- Ricola Ricola Aktiv Frei (Similarity score: 18.38)
- Ricola Ricola Active'air (Similarity score: 18.38)
- Ricola Activ'air (Similarity score: 18.97)
- Nature Bio Boisson Au Riz (Similarity score: 19.00)
- Schne Frost Mikrowellen Pommes (Similarity score: 19.72)
- Vivil Vivil (Similarity score: 20.40)