Ricola Ricola Ricola Fiori Sambuco
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 992kj (238 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 992kj (238 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 2 |
| Sodium | 40mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 40mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Interapothek Caramelos Candy (Similarity score: 9.06)
- Dulmich Bolipikas (Similarity score: 10.51)
- Vivil Vivil (Similarity score: 11.33)
- Halls Cool Caramelo Extra Fuerte Sin AzĂșcar (Similarity score: 12.73)
- Pastilles Bassin De Vichy (Similarity score: 13.34)
- Ricola Activ'air Citron Glacé (Similarity score: 13.93)
- Ricola Ricola Alpen Salbei (Similarity score: 15.03)
- Ricola Menthe Pomme (Similarity score: 16.97)
- Ricola Bonbon Aux Plantes Suisse Menthe Pomme (Similarity score: 16.97)
- Icam Pera E Cannella Le Dure Speziate (Similarity score: 18.38)
- Arabic Bread (Similarity score: 19.11)
- Pastilles Des Alpes (Similarity score: 20.40)
- Herdez Tortillas Corn Soft Taco Size (Similarity score: 21.10)
- Nature Bio Boisson Au Riz (Similarity score: 21.38)
- Rewe Beste Wahl Salbei Bonbons (Similarity score: 21.60)