Rigoni di Asiago Fiordifrutta castagne alla vaniglia
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 908kj (218 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 908kj (218 calories/kcal) |
| Fiber | 3.3 |
| Fiber Points | 3 |
| Fiber Value | 3.3 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 9 |
| Positive Points | 3 |
| Proteins | 1.2g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.2g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 16.666666666666668% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 16.7% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 6 |
| Sodium | 8mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 8mg |
| Sugars | 36g |
| Sugars Points | 7 |
| Sugars Value | 36g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Rigoni Di Asiago Fior Di Frutta Châtaignes À La Vanille (Similarity score: 0.00)
- Crema De Castañas (Similarity score: 18.23)
- Karls Compote Fraise Frangipane (Similarity score: 21.26)
- Nana Creme Nana Creme, Non Dairy Frozen Dessert (Similarity score: 22.32)
- Maison Montfort Confit D’abricot Du Rousillon, Mangue & Gingembre (Similarity score: 24.10)
- Confiture Extra Chataignes (Similarity score: 24.68)
- Riz Au Lait (Similarity score: 25.90)
- Confiture De Châtaigne (Similarity score: 25.97)
- Tegut Gelee Extra Holunderbeere (Similarity score: 27.56)
- Domaine De Rapatel Crème De Marron (Similarity score: 27.67)
- Lien Ying Hoi Sin Paste (Similarity score: 28.54)
- Houmandou Hon Mirin (Similarity score: 28.64)
- Trader Joe's Banana Bread Mix (Similarity score: 28.89)
- Annes Feinste Gelee Schwarze Johannisbeere (Similarity score: 29.25)
- Stonewall Kitchen, Stonewall Lane Stonewall Kitchen, Jelly, Classic Mint (Similarity score: 29.62)