Rillettes de Poissons aux Piquillos
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 900kj (216 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 900kj (216 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 10 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 12g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 12g |
| Saturated Fat | 5.8000001907349g |
| Saturated Fat Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio | 36.477989496147714% |
| Saturated Fat Ratio Points | 5 |
| Saturated Fat Ratio Value | 36.5% |
| Saturated Fat Value | 5.8g |
| Score | 5 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 4.9000000953674g |
| Sugars Points | 1 |
| Sugars Value | 4.9g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Le Gaulois Filets De Canard Facon Entrecote X2 S Skin (Similarity score: 12.13)
- Swiss Pure Black Angus Burger (Similarity score: 15.14)
- Giraudi Smiley Burgers De Veau (Similarity score: 15.36)
- Terrine De Boeuf (Similarity score: 17.07)
- Amy's, Amy's Kitchen Inc Pizza Spinach (Similarity score: 17.80)
- Empire Kosher, Roasting Chicken (Similarity score: 18.34)
- Leader Price Croque Monsieur (Similarity score: 19.02)
- L'étal Du Boucher,lidl 10 Ultra Moelleux Au Bœuf (Similarity score: 20.32)
- Picard Poularde Farcie Aux Morilles Et Au Vin Jaune (Similarity score: 21.14)
- Tenz Tenz Momos Mit Rindfleisch (Similarity score: 23.09)
- Yann De Bretagne 6 Crêpes Fraîches (Similarity score: 23.45)
- Meat (Similarity score: 23.77)
- Creperie D Emeraude,yann De Bretagne Crepes Fraiches 4 Crepes (Similarity score: 23.83)
- Pain Pita Traditionnel (Similarity score: 23.96)
- White Mini Pitta Bread (Similarity score: 23.96)