Toupargel 6 cônes vanille
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1272kj (305 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1272kj (305 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 19 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.8g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.8g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 73.33333333333333% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 73.3% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 19 |
| Sodium | 52.00000000000001mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 52mg |
| Sugars | 28g |
| Sugars Points | 6 |
| Sugars Value | 28g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Magnum Classic Algida (Similarity score: 6.52)
- Eskigel Gran Crock Con Crema Di Amarena (Similarity score: 11.21)
- Magnum Magnum Classique (Similarity score: 12.34)
- Cora Cônes Chocolat Pistache (Similarity score: 13.12)
- Miko,magnum Batonnet Classic (Similarity score: 13.30)
- Unilever, Magnum Magnum Classic (Similarity score: 13.30)
- Double Rainbow Double Rainbow, Ice Cream, Mint Chocolate Chip (Similarity score: 13.57)
- Coop Gelato Alla Panna Ricoperto Al Cacao (Similarity score: 15.84)
- Homemade Ice Cream (Similarity score: 15.92)
- Homemade Ice Cream (Similarity score: 15.92)
- Rios,penny Market,gelato D'italia,penny 8 Biscotti Panna E Cacao (Similarity score: 16.05)
- Miko Magnum Chocolat Au Lait (Similarity score: 16.37)
- Gelatelli Yogurt & Frutti Di Bosco (Similarity score: 17.20)
- Smicy,marque Repère Cônes Pistache Chocolat X 6 (Similarity score: 17.92)
- Magnum Magnum Ruby (Similarity score: 18.40)