Rios,Penny market,Gelato d'Italia,Penny 8 biscotti panna e cacao
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1268kj (304 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1268kj (304 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 4.6g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 4.6g |
| Saturated Fat | 7.1g |
| Saturated Fat Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio | 73.1958762886598% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 73.2% |
| Saturated Fat Value | 7.1g |
| Score | 14 |
| Sodium | 56.00000000000001mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 56mg |
| Sugars | 21g |
| Sugars Points | 4 |
| Sugars Value | 21g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Homemade Ice Cream (Similarity score: 14.28)
- Homemade Ice Cream (Similarity score: 14.28)
- Toupargel 6 Cônes Vanille (Similarity score: 16.05)
- Magnum Classic Algida (Similarity score: 16.34)
- Magnum Magnum Classique (Similarity score: 16.60)
- Cora Cônes Chocolat Pistache (Similarity score: 16.83)
- Nestlé Nata Sándwich De Helado De Nata Y Trocitos De Chocolate (Similarity score: 18.66)
- Unilever, Magnum Magnum Classic (Similarity score: 18.68)
- Miko,magnum Batonnet Classic (Similarity score: 18.68)
- Nestlé,maxibon Maxibon (Similarity score: 18.71)
- Migros Tranche De Tiramisu (Similarity score: 18.89)
- Nestlé Extrême Cônes Vanille Et Cônes Chocolat Vanille (Similarity score: 18.95)
- Eskigel Gran Crock Con Crema Di Amarena (Similarity score: 19.02)
- Miko Magnum Chocolat Au Lait (Similarity score: 19.77)
- Magnum Magnum Ruby (Similarity score: 19.99)