Toupargel 6 crêpes fourrées
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1163kj (278 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1163kj (278 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 7 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 8.2g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 8.2g |
| Saturated Fat | 1.3g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 13.402061855670105% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 13.4% |
| Saturated Fat Value | 1.3g |
| Score | 2 |
| Sodium | 88mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 88mg |
| Sugars | 18g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 18g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Le Goût De Bretagne Sauce Gravelax (Similarity score: 19.11)
- Safa Sauce Gravelax À L’aneth Bio (Similarity score: 19.11)
- Jean & Frères Sauce Gravelax (Similarity score: 19.11)
- Albert Ménès Sauce Gravlax (Similarity score: 19.58)
- Auchan Pause Snack Crêpes Moelleuses Saveur Vanille (Similarity score: 23.89)
- U Bio,u Petites Crêpes Bretonnes Bio (Similarity score: 25.49)
- Biocoop Crêpes Moelleuses (Similarity score: 25.95)
- Kaviari Sauce Gravelax Bio À La Moutarde Et À L'aneth (Similarity score: 26.52)
- Carrefour Bio,carrefour 6 Crêpes Moelleuses (Similarity score: 26.86)
- By Sainsbury's Lighter Mayonnaise (Similarity score: 27.21)
- Wiley Wallaby Blueberry Pomegranate Licorice 10oz Bag (Similarity score: 30.68)
- Wonton Pastry (Similarity score: 32.99)
- Regionali Trofie Sin Gluten (Similarity score: 33.85)
- Target Stores Organic Thin & Crispy Pizza Crusts (Similarity score: 35.19)
- Victoria Victoria, Mediterranean Sun Dried Tomatoes With Pure Olive Oil (Similarity score: 35.25)