X-Tra, Coop Potetsalat
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1200kj (287 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1200kj (287 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 4 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.5g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.5g |
| Saturated Fat | 2g |
| Saturated Fat Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio | 7.4074074074074066% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 7.4% |
| Saturated Fat Value | 2g |
| Score | 4 |
| Sodium | 80mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 80mg |
| Sugars | 1.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Spartan Spartan, Ultra Thin Pizza Crust, Original (Similarity score: 21.03)
- Essential Everyday Ultra Thin Pizza Crust (Similarity score: 21.03)
- Orecchiette (Similarity score: 24.89)
- Up&go Up & Go Breakfast Wholegrain Oats Banana & Honey (Similarity score: 26.15)
- Essential Everyday Essential Everyday, Thin Pizza Crust (Similarity score: 29.93)
- Shurfine, Topco Associates Inc Shurfine, Thin Pizza Crust (Similarity score: 29.93)
- Spartan Spartan, Thin Crust Pizza, Original (Similarity score: 29.93)
- Calvo Sardinillas En Aceite De Oliva Bajo En Sal Calvo Pack 2 Latas (Similarity score: 31.72)
- Calvo Sardinas En Aceite De Oliva Bajo En Sal (Similarity score: 31.72)
- Calvo Sardinillas En Aceite De Oliva (Similarity score: 31.72)
- Dragonfly Organic Tofuburgers (Similarity score: 31.75)
- Farabella Cavatelli (Similarity score: 33.68)
- Farabella Orecchiette (Similarity score: 33.68)
- Wild Dutchman Sunflower Seeds Sunflower Seeds (Similarity score: 36.00)
- Wild Dutchman Sunflower Seeds Sunflower Seeds (Similarity score: 36.00)