Zena sirop bissap
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1184kj (283 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 10 |
| Energy Value | 1184kj (283 calories/kcal) |
| Fiber | 0.1 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.1 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | e |
| Is Beverage? | Yes |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 21 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.12999999523163g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.13g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 21 |
| Sodium | 120.000004768372mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 120mg |
| Sugars | 58.400001525879g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 58.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ser,la SerenĂsima Dulce De Leche (Similarity score: 22.39)
- Terre Et Soleil Meringues (Similarity score: 24.42)
- Meringhe (Similarity score: 25.22)
- Glicks Passover Chocolate Syrup (Similarity score: 26.93)
- Eroski Leche Condensada Desnatada (Similarity score: 30.18)
- Barney's Botanicals Delta 8 Gummies Assorted Flavors (Similarity score: 30.43)
- Dorayaki (Similarity score: 36.10)
- Anti Oxidant Very Berry Mix (Similarity score: 36.33)
- Sauce (Similarity score: 39.44)
- Vidal Tropical Eggs Gummi (Similarity score: 39.93)
- Vidal Tropical Frogs Gummi (Similarity score: 39.93)
- Nutricia Leche Condensada Sin Lactosa (Similarity score: 40.70)
- Macedonia Di Frutta (Similarity score: 43.53)
- Meringues (Similarity score: 43.56)
- Fr:confiture De Lait Confiture De Lait (Similarity score: 44.32)
Ingredients List
- Sugar
- Water
- Preservative
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)