Macedonia di frutta
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1213kj (290 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1213.0kj (290 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0.0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0.0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.0g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0.0% |
| Saturated Fat Value | 0.0g |
| Score | 14 |
| Sodium | 115.99999999999999mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 116.0mg |
| Sugars | 54.4g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 54.4g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Scrapcooking Icing Stylo Doré (Similarity score: 30.87)
- Hacendado Sirope De Fresa (Similarity score: 31.23)
- Nutricia Leche Condensada Sin Lactosa (Similarity score: 33.53)
- Barbara's Bakery Inc Whole Wheat Fig Bars (Similarity score: 34.45)
- Fr:confiture De Lait Confiture De Lait (Similarity score: 37.56)
- Kenny Candy Company Fruit Confusion Juicy Twists (Similarity score: 37.72)
- Kenny's Candy Company Inc Kln, Fruit Confusion Juicy Twists, Strawberry Pineapple (Similarity score: 37.72)
- Maison Francis Miot,francis Miot Confiture De Lait Nature (Similarity score: 38.55)
- Baked Wheat Cake Matcha Dorayaki (Similarity score: 38.87)
- La Latina Harina De Maca (Similarity score: 38.89)
- Biscuiterie Brieuc Meringues (Similarity score: 38.91)
- Zena Sirop Bissap (Similarity score: 43.53)
- Dorayaki (Similarity score: 43.90)
- Cookies With Compassion (Similarity score: 43.92)
- Vidal Tropical Eggs Gummi (Similarity score: 44.58)