fr:Confiture de lait Confiture de lait
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1205kj (289 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1205kj (289 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 14 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 7.4g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 7.4g |
| Saturated Fat | 0g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 0% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 0% |
| Saturated Fat Value | 0g |
| Score | 14 |
| Sodium | 139.99999999999997mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 140mg |
| Sugars | 56g |
| Sugars Points | 10 |
| Sugars Value | 56g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Maison Francis Miot,francis Miot Confiture De Lait Nature (Similarity score: 8.71)
- Vidal Tropical Frogs Gummi (Similarity score: 14.22)
- Vidal Tropical Eggs Gummi (Similarity score: 14.22)
- Made In Nature Organic Dried Fruit, Mediterranean Fusion (Similarity score: 29.03)
- Barbara's Bakery Inc Whole Wheat Fig Bars (Similarity score: 30.71)
- Mashed Roasted Sweet Potatoes Topped With Honey Granola Streusel Casserole (Similarity score: 32.01)
- Macedonia Di Frutta (Similarity score: 37.56)
- Trolli, Ferrara Candy Company Trolli, Sour Brite Crawlers, Mins Gummi Candy (Similarity score: 38.89)
- Cookies With Compassion (Similarity score: 43.82)
- Zena Sirop Bissap (Similarity score: 44.32)
- Decacer Flocons D'érable • Decacer (Similarity score: 44.61)
- Dorayaki (Similarity score: 45.67)
- Your Organic Nature Ontbijtkoek Gember (Similarity score: 46.48)
- La Latina Harina De Maca (Similarity score: 46.91)
- Kenny's Candy Company Inc Kln, Fruit Confusion Juicy Twists, Berry Cherry (Similarity score: 47.27)