Préparation prête à l'emploi pour pâte à pizza express
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1163kj (278 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1163kj (278 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | a |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 3 |
| Positive Points | 4 |
| Proteins | 6.85g |
| Proteins Points | 4 |
| Proteins Value | 6.85g |
| Saturated Fat | 0.06g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 24% |
| Saturated Fat Ratio Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio Value | 24% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | -1 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Saint Jean Tagliatelles Aux Oeufs Frais (lot De 2) (Similarity score: 7.92)
- Saint Jean Tagliatelles (Similarity score: 10.14)
- Italiamo Calamarata (Similarity score: 12.19)
- Maffei Orecchiette (Similarity score: 13.45)
- La Bolognese S R L Zona Industriale 1 Orogiallo Fresh Pasta (Similarity score: 14.12)
- Linguine Pâtes Tricolores (Similarity score: 14.52)
- Tre Mulini Piadina Integrale Tre Mulini (Similarity score: 15.33)
- Orecchiette (Similarity score: 15.71)
- La Bolognese S R L Durum Wheat Semolina Pasta (Similarity score: 16.48)
- Casino,groupe Casino Tagliatelles Aux Œufs Frais (Similarity score: 17.65)
- Plantain Republic Plantain Chips (Similarity score: 17.75)
- Crai Riso Ribe (Similarity score: 18.05)
- Eroski Fideo Grueso (Similarity score: 18.58)
- Naturgut, Penny, Natur Gut Bio Spaghetti (Similarity score: 18.94)
- Divella Orecchiette (Similarity score: 20.31)