Saint honore
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1113kj (267 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1113kj (267 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 16 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0g |
| Saturated Fat | 9.7g |
| Saturated Fat Points | 9 |
| Saturated Fat Ratio | 51.05263157894736% |
| Saturated Fat Ratio Points | 7 |
| Saturated Fat Ratio Value | 51.1% |
| Saturated Fat Value | 9.7g |
| Score | 16 |
| Sodium | 136mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 136mg |
| Sugars | 17g |
| Sugars Points | 3 |
| Sugars Value | 17g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Signature Select Ice Cream (Similarity score: 13.39)
- Bridgeman's Ice Cream (Similarity score: 14.70)
- Religieuse Au Chocolat X2 (Similarity score: 16.62)
- High Road Craft Ice Cream Blvd, Ice Cream, Classic Tortoni (Similarity score: 17.38)
- High Road Craft Ice Cream High Road, Ice Cream, Strawberry Vanilla (Similarity score: 17.38)
- Marks And Spencer 2bramley Apple Crumbles (Similarity score: 18.49)
- Pasticceria Italiana Tiramisu Speculoos (Similarity score: 18.52)
- Mars Barres Glacées Caramel Beurre Salé (Similarity score: 18.75)
- Bonità Divina Tiramisu (Similarity score: 19.19)
- Magasin U Saveurs Tiramisu Aux Spéculos (Similarity score: 19.21)
- U Saveurs, U Tiramisu Aux Spéculoos (Similarity score: 19.24)
- Tiramisu Spéculoos (Similarity score: 19.37)
- Premium Chocolate Cheesecake Ice Cream With A Signature Cream Cheese Blend, Sour Cream And Rich Chocolate Fudge Swirls (Similarity score: 19.60)
- Food Club Chocolate Peanut Butter Swirl Premium Ice Cream, Chocolate Peanut Butter Swirl (Similarity score: 19.79)
- Peach Pie (Similarity score: 19.98)