tapenade verte
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1042kj (250 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1042kj (250 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 6 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.2g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.2g |
| Saturated Fat | 3.8g |
| Saturated Fat Points | 3 |
| Saturated Fat Ratio | 15.833333333333332% |
| Saturated Fat Ratio Points | 1 |
| Saturated Fat Ratio Value | 15.8% |
| Saturated Fat Value | 3.8g |
| Score | 6 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0.3g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.3g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Ventresca De Bonito Del Norte En Aceite De Oliva (Similarity score: 6.37)
- Upfield, Flora Flora Light (Similarity score: 11.16)
- Ppura Kindertomatensauce (Similarity score: 13.30)
- Leclerc Le Bûcheron (Similarity score: 20.03)
- Eti Eti Tea Biscuits (Similarity score: 21.56)
- Go Vegan, Probios Wrap Vegan (Similarity score: 23.05)
- Rillettes De Thon Et Olive (Similarity score: 24.29)
- Classic Roast Coffee (Similarity score: 24.33)
- Polar Ice (Similarity score: 24.34)
- Velamints Peppermint (Similarity score: 24.34)
- Sunkist Sunkist Sours Candy (Similarity score: 24.34)
- Jarrow Formulas Low Glycemic Sweetener (Similarity score: 24.34)
- Xyla All Natural Sweetener (Similarity score: 24.34)
- White Peppermint Gum (Similarity score: 24.34)
- Velamints America's Original Sugar Free Mint (Similarity score: 24.34)