Tira-Misu
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 946kj (227 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 946kj (227 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | d |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 18 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 3.3g |
| Proteins Points | 2 |
| Proteins Value | 3.3g |
| Saturated Fat | 11g |
| Saturated Fat Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio | 84.61538461538461% |
| Saturated Fat Ratio Points | 10 |
| Saturated Fat Ratio Value | 84.6% |
| Saturated Fat Value | 11g |
| Score | 18 |
| Sodium | 100mg |
| Sodium Points | 1 |
| Sodium Value | 100mg |
| Sugars | 23g |
| Sugars Points | 5 |
| Sugars Value | 23g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Purple Power Ice Cream (Similarity score: 19.74)
- Rite Aid Corporation Ice Cream (Similarity score: 20.58)
- Glace Coco (Similarity score: 20.97)
- Gelato Classico Vanilla & Caramel (Similarity score: 21.03)
- Royal Preparat Per Gelat De Vainilla Amb Oreo (Similarity score: 21.71)
- Sammontana Torta Gelato Regina (Similarity score: 24.21)
- So Delicious Dairy Free, So Delicious Cookies 'n' Cream Coconutmilk Non Dairy Frozen Dessert, Cookies 'n' Cream (Similarity score: 24.30)
- Cappuccino Chocolate Chip Coffee Ice Cream With Chunks Of Dark Chocolate, Cappuccino Chocolate Chip (Similarity score: 24.91)
- Diamond Delights Ice Cream (Similarity score: 25.91)
- Auchan Cheesecake Au Citron (Similarity score: 26.33)
- Butterscotch Dilly Bar (Similarity score: 26.33)
- Sea Salt Caramel (Similarity score: 26.60)
- Mint Chocolate Chip Mint Ice Cream With Fudge Flakes, Mint Chocolate Chip (Similarity score: 26.66)
- Toasted Coconut Butter Ice Cream (Similarity score: 27.27)
- Frozen Peppermint Hot Chocolate Dark Chocolate And Peppermint Ice Cream With Chocolatey Chips, Frozen Peppermint Hot Chocolate (Similarity score: 27.42)