Baqué Descafeinado natural
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1230kj (294 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1230kj (294 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 7 |
| Positive Points | 5 |
| Proteins | 15.2g |
| Proteins Points | 5 |
| Proteins Value | 15.2g |
| Saturated Fat | 4.97g |
| Saturated Fat Points | 4 |
| Saturated Fat Ratio | 45.18181818181818% |
| Saturated Fat Ratio Points | 6 |
| Saturated Fat Ratio Value | 45.2% |
| Saturated Fat Value | 5g |
| Score | 2 |
| Sodium | 4mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 4mg |
| Sugars | 1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Cafe Hon Inc Goat Cheese (Similarity score: 16.98)
- Michel Bolard Pâté En Croûte (Similarity score: 17.22)
- Italian Style Beef Meatballs (Similarity score: 17.66)
- Eco Salim Harina Integarl Trigo Sarraceno Ecológica (Similarity score: 18.56)
- Orecchiette (Similarity score: 18.95)
- Pastaio Di Altamura Strascinati (Similarity score: 20.44)
- Terrine De Sanglier (Similarity score: 23.82)
- Campo Largo Alubias Blancas Categoría Extra (Similarity score: 24.15)
- Saucisson Sec Canard (Similarity score: 24.70)
- Higos Coll De Dama (Similarity score: 25.04)
- San Blas Harina Integral San Blas (Similarity score: 25.99)
- Ferme Tarte Au Maroilles (Similarity score: 26.93)
- Delhaize Tagliatelles Épeautre (Similarity score: 27.59)
- Ppura Tomatensauce Mit Mascarpone (Similarity score: 28.14)
- Fusillis (Similarity score: 29.27)