Juanola Propolis con regaliz
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 854kj (205 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 854kj (205 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.2999999523163g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.3g |
| Saturated Fat | 0.10000000149012g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20.000000298024002% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Juanola Propólis Con Miel Y Zinc Sabor Eucalipto (Similarity score: 5.66)
- Tonno All'olio D'oliva (Similarity score: 8.39)
- Casino Riz Rond (Similarity score: 13.60)
- Waffle Cut French Fried Potatoes (Similarity score: 14.32)
- Wholly Veggie! Chou Fleur Buffalo (Similarity score: 17.25)
- Cordon Bleu (Similarity score: 17.35)
- Apivita Pastillas Suavizan La Garganta (Similarity score: 18.39)
- Delhaize Salade De Poulet (Similarity score: 18.97)
- Crousti Vol Crousti Vol (Similarity score: 20.55)
- Jaouda Rain (Similarity score: 21.33)
- Picard Bouchées De Poulet Au Saté (Similarity score: 21.53)
- Ketterer Pan De Centeno 100% (Similarity score: 22.00)
- Jambonneau Cuit (Similarity score: 22.96)
- Northgate Markets Northgate Market, Tortilla Chips (Similarity score: 24.33)
- Green Plantain Pieces Mofongo (Similarity score: 25.10)