Juanola Propólis con miel y zinc sabor eucalipto
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 858kj (206 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 2 |
| Energy Value | 858kj (206 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | b |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 2 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 1.2g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 1.2g |
| Saturated Fat | 0.1g |
| Saturated Fat Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio | 20% |
| Saturated Fat Ratio Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio Value | 20% |
| Saturated Fat Value | 0.1g |
| Score | 2 |
| Sodium | 0mg |
| Sodium Points | 0 |
| Sodium Value | 0mg |
| Sugars | 0.5g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 0.5g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- Juanola Propolis Con Regaliz (Similarity score: 5.66)
- Tonno All'olio D'oliva (Similarity score: 10.12)
- Cordon Bleu (Similarity score: 18.37)
- Casino Riz Rond (Similarity score: 19.03)
- Jaouda Rain (Similarity score: 19.39)
- Wholly Veggie! Chou Fleur Buffalo (Similarity score: 19.44)
- Waffle Cut French Fried Potatoes (Similarity score: 19.53)
- Delhaize Salade De Poulet (Similarity score: 19.90)
- Crousti Vol Crousti Vol (Similarity score: 21.41)
- Northgate Markets Northgate Market, Tortilla Chips (Similarity score: 22.28)
- Picard Bouchées De Poulet Au Saté (Similarity score: 22.38)
- Primaflor Enrollados De Pollo (Similarity score: 23.18)
- Jambonneau Cuit (Similarity score: 23.64)
- Apivita Pastillas Suavizan La Garganta (Similarity score: 24.04)
- Pizza Hähnchen Döner Kebab (Similarity score: 24.31)