Delicest Ruoka fraiche
Nutrition Info (per 100g)
The Nutri-Score is based on this data.
| Energy | 1150kj (275 calories/kcal) |
|---|---|
| Energy Points | 3 |
| Energy Value | 1150kj (275 calories/kcal) |
| Fiber | 0 |
| Fiber Points | 0 |
| Fiber Value | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Points | 0 |
| Fruits Vegetables Nuts Colza Walnut Olive Oils Value | 0 |
| Grade | c |
| Is Beverage? | No |
| Is Cheese? | No |
| Is Fat? | No |
| Is Water? | No |
| Negative Points | 7 |
| Positive Points | 0 |
| Proteins | 0.8g |
| Proteins Points | 0 |
| Proteins Value | 0.8g |
| Saturated Fat | 2.1g |
| Saturated Fat Points | 2 |
| Saturated Fat Ratio | 7.000000000000001% |
| Saturated Fat Ratio Points | 0 |
| Saturated Fat Ratio Value | 7% |
| Saturated Fat Value | 2.1g |
| Score | 7 |
| Sodium | 200mg |
| Sodium Points | 2 |
| Sodium Value | 200mg |
| Sugars | 1.1g |
| Sugars Points | 0 |
| Sugars Value | 1.1g |
Similar Foods in Terms of Nutrition
Difference/similarity score (lower is better, 0.0 means nutrients are identical):
- P&w Remoulade (Similarity score: 14.91)
- Carpaccio Di Tartufo Estivo (Similarity score: 17.33)
- Alfajor "un Rincón Vegano" (Similarity score: 20.47)
- Pate Fillo Fillo (Similarity score: 22.45)
- P&w Remoulade Dänischer Art (Similarity score: 23.06)
- P & W Remoulade (Similarity score: 23.06)
- Gran Ravioli (Similarity score: 25.16)
- Skogaholm Carlssons Fyrkant (Similarity score: 26.26)
- Bähncke Remoulade, Dänische Art (Similarity score: 26.30)
- En Mode Créole Bouchons Porc Combava (Similarity score: 26.78)
- Multigrain (Similarity score: 27.73)
- Buitoni Angel Hair (Similarity score: 30.43)
- Alkhyam Bakery Pocket Whole Wheat Pita Bread (Similarity score: 31.52)
- Pita Bread & Lebanese Pita Sanabel Bakery, Fresh Pita Bread, Whole Wheat Pocket Pita (Similarity score: 32.79)
- Skandinavic's Salsa Danesa Para Hamburguesas (Similarity score: 35.30)
Ingredients List
- Water
- Rapeseed Oil
- Modified Corn Starch
- Emulsifier
- Sugar
- Salt
- E270
- Thickener
- Flavouring
(ingredient list is crowd-sourced and might be incorrect or incomplete)